„Windows 95“: galima paleisti įprastoje interneto naršyklėje

Operacinė sistema „Windows 95“ kai kuriems žmonėms gali sukelti stiprią nostalgiją. Operacinė sistema, kuriai jau sukako 21 metai, jau buvo įdiegta į kai kuriuos labai neįprastus prietaisus, pavyzdžiui, delninę žaidimų konsolę „Nintendo 3DS“ ir išmanųjį laikrodį „Android Wear“. Dabar „Windows 95″ galite paleisti įprastoje interneto naršyklėje.

Devyniolikametis studentas Andrea Fauldsas sukūrė projektą, naudojantį „Emscripten“ emuliatorių, kuris  realiu laiku C++ kodą konvertuoja į JavaScript, todėl „Microsoft“ operacinę sistemą galima paleisti bet kurioje naršyklėje.

Kai kurie „Windows 95″ naršyklės versijos elementai yra nestabilūs ir gali būti šiokių tokių problemų su pele, tačiau apskritai operacinė sistema veikia labai greitai, tik kraunasi labai ilgai.

Anot Fauldso, rezultatas buvo pasiektas įdiegus „Windows 95 OSR2“ naudojant „DOSBox“. Projektą rasite adresu https://win95.ajf.me/win95.html, tačiau dėl didelio lankytojų skaičiaus dabar jis nestabilus. Visgi tai atrodo visai nedidelis vargas, turint omenyje, kad tai būdas nukeliauti daugiau nei 20 metų atgal į praeitį! Tikriausiai daugelis žmonių norės prisiminti vaikystę, jaunystę ar pirmuosius žingsnius naudojantis kompiuteriu.

„Windows 95“ versija buvo žymus žingsnis į priekį lyginant su ankstesnėmis „Windows“ versijomis. Operacinės sistemos kūrimo metu ji buvo vadinama kodiniu vardu „Chicago“. Šiai operacinei sistemai būdingi žymūs patobulinimai, iš kurių labiausiai pastebimi buvo grafinė vartotojo sąsaja, kurios pagrindinė koncepcija, formatas ir struktūra yra vis dar naudojama visose vėlesnėse versijose tokiose kaip „Windows Vista“ ir „Windows XP“.  Reklaminei kampanijai buvo naudojama „The Rolling Stones“ daina „Start Me Up“.

windows

Pažymėta: , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: